Responsabil Gestiune / Achizitii

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui membru nou care să se alăture echipei Saveo. Ne dorim un coleg plin de entuziasm, cu un spirit de echipă bine dezvoltat, dispus să învețe și să ne învețe lucruri noi.

Suntem interesați să te cunoaștem dacă îndeplinești următoarele cerințe:
- ai cunoștințe de bază în domeniul economiei, finanțelor sau a contabilității;
- știi să lucrezi cu MS Excel;
- ești organizat(a) și ești orientat(ă) către rezultate;
- ai capacitate de a lucra cu termene limită;
- deții bune abilități de negociere.

Ești printre candidații preferați dacă:
- ai minime cunostințe în programe de gestiune și sisteme tip ERP;
- cunoști limba engleză.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități ale postului:
- analizează stocurile de marfă disponibile, inițiază comenzi către furnizori și efectuează achizițiile;
- păstreaza legatura cu furnizorii pentru a primi cele mai bune oferte din punct de vedere: pret, disponibilitate, termeni și modalităti de livrare;
- participă la achiziția produselor și serviciilor necesare desfășurării optime a obiectului de activitate;
- se asigură că sunt îndeplinite condițiile de livrare, cantitate, calitate și costuri impuse de procedurile interne și/sau cerintele clienților;
- urmărește respectarea termenilor din contractele de achiziție și ofertele de la furnizori;
- înregistrează facturile în programul de gestiune (comandă, NIR, factură);
- participă la rezolvarea anumitor probleme referitoare la discrepanțele apărute între facturile și ofertele furnizorilor;
- participă la crearea procedurilor și normelor metodologice care au legatură cu postul oferit;
- crează și actualizează baza de date de furnizori;
- realizează diverse raportari.

Beneficii

- Asigurare medicală privată;
- Ai posibilitatea de a lucra alături de o echipă mică dar energică și entuziastă, pe o poziție cheie;
- Îți poți dezvolta competențele proprii într-o companie în continuă dezvoltare, unde aportul tău este foarte important.

Hai la noi să ne dezvoltăm împreună!

Pentru a aplica, te rugăm să ne transmiți CV-ul cu titlul "Responsabil Gestiune / Achiziții" la adresa [email protected]

Program: Full-Time
Pachetul salarial se discută în cadrul interviului.
Vom contacta doar canditații considerați potriviți.

Îți mulțumim pentru înțelegere!